Ідеальний сайт для салону краси. Коли соцмереж недостатньо

Views 5678

Сьогодні кожен власник бізнесу розуміє: побудувати успішну справу, не використовуючи інтернет-ресурси, неможливо. І салони краси — не виняток. Деякі власники роблять акцент на залучення клієнтів через соціальні мережі, інші приділяють більше уваги створенню сайту. Але що з цих двох каналів ефективніше? І які функції сайту для салону краси? Сьогодні поговоримо про це і не тільки.

 

“Навіщо потрібен сайт, якщо ми успішно залучаємо клієнтів через соціальні мережі?” — Це питання хвилює багатьох власників салонів краси.

 

Користувачі інтернету діляться на два типи : тих, хто шукає інформацію через соціальні мережі та тих, хто використовує для цього пошукові системи Google і Яндекс. Не знайшовши ваш сайт в пошуковій видачі, клієнт навряд чи захоче робити додаткову роботу і шукати вас ще й через Facebook.

 

І тут перед власниками салону виникає питання: обмежити кількість аудиторії, використовуючи тільки бізнес-сторінку в соцмережі, або розширити її, створивши якісний сайт салону краси?

 

Ця стаття для максималістів, які прагнуть залучити у свій салон якомога більше клієнтів.

 

Соціальні мережі VS сайт: хто зверху?

 

 

У 2018 році кількість користувачів Facebook перевалила за 2,13 млрд, а аудиторія мережі ВКонтакте налічує 95 мільйонів користувачів.

 

У бізнес-сторінок в соціальних мережах є ціла маса переваг:

 

 •   Можливість швидко створити сторінку з адресою салону, телефоном і описом послуг, що надаються.
 •   Легка комунікація з аудиторією як через особисті повідомлення, так і через коментарі.
 •   Швидке розширення бази передплатників (починаючи з друзів і їх друзів).
 •   Вірусний характер поширення інформації.
 •   Здатність оперативно отримувати зворотний зв’язок, відстежувати відгуки та обробляти негатив.

 

Судячи з описаного вище, соціальні мережі ідеально підійдуть на старті бізнесу, коли вам потрібно протестувати бізнес-модель, залучити перших потенційних клієнтів і вивчити їх звички.

 

Коли ж мова заходить про стабільність і регулярних продажів, без сайту не обійтися.

 

Ось список головних переваг корпоративного сайту:

 

 1. Сайт викликає довіру.

 

 1. Ви маєте можливість детально відстежувати поведінку покупців, встановивши на сайті Яндекс.Метрику або Google Analytics. У вас перед очима завжди будуть актуальні показники того, скільки відвідувачів клацають на форму замовлення, якими послугами та товарами цікавляться, скільки часу проводять на сайті й так далі.

 

 1. Ви можете швидко розширювати базу потенційної аудиторії, залучаючи трафік на сайт через контекстну рекламу, SEO, вбудовані посилання в блогах, ролики на YouTube і навіть рекламу в соціальних мережах.

 

 1. Є можливість самостійно вибирати структуру і дизайн сайту салону краси. На сайті, якщо є бажання, можна вбудовувати форми онлайн-запису, сервіс зворотного дзвінка, онлайн-чат і інші сервіси, що впливають на показник продажів.

 

 1. Сайт — довготривала перевага: наприклад, популярна стаття може приносити вам реєстрації протягом багатьох років.

 

Поки створюється ваш сайт, ви можете створювати бізнес-сторінку в соціальній мережі. А пізніше можете публікувати на ній пости, провідні на ваш сайт. Це буде потужний тандем каналів, що дозволяє залучати максимальну кількість клієнтів, зберігати та посилювати їх лояльність.

 

Отже, коли ми з’ясували, що сайт і бізнес-сторінка в соціальній мережі — два незалежних і не взаємозамінних канали, у кожного з яких свої функції та завдання, час поговорити про те, які завдання вирішує сайт для салону краси і як його правильно створювати.

 

Навіщо салону краси потрібен сайт?

 

 

Спробуємо розібратися, які завдання бізнесу вирішує сайт.

 

 1. Створення бренду
   

 

Сайт — це обличчя компанії. Проходячи повз вашого салону, клієнт з великою ймовірністю спробує знайти про вас інформацію в інтернеті, а вже після вирішить записатися на послугу. Якісний сайт — це можливість заздалегідь заслужити в очах клієнта кредит довіри та підштовхнути його до придбання вашої послуги.

 

 1. Надання інформації про послуги салону
   

 

Перш ніж зробити покупку або замовити послугу, ми завжди намагаємося отримати про них максимум інформації: ознайомитися з описом продукту / послуги, порівняти ціни, почитати відгуки. Салони краси — не виняток. В умовах високого конкурентного середовища від наповнення вашого сайту залежить, піде ваш клієнт до вас, або в інший салон, на сайті якого він знайде більше інформації.

 

 1. Залучення нових клієнтів і утримання наявних
   

 

Фактично, два базових завдання кожного сайту — залучення нових клієнтів і підтримання лояльності у постійних клієнтів. Як залучити? Запустити рекламу на сайт. Як утримати? Регулярно організовувати акції або завести тематичний блог з корисними порадами. Сайт — річ універсальна.

 

 1. Спрощення роботи для співробітників салону краси
   

 

Детальний опис на сайті послуг, методики їх виконання, вартості допоможе як вам, так і вашим клієнтам. Споживачі отримають можливість детально ознайомитися з усією інформацією, не звертаючись зайвий раз до адміністраторів і співробітників. Майстрам набагато простіше працювати з клієнтами, які вже знайомі з базовою інформацією.

 

 1. Зворотний зв’язок та відгуки
   

 

Ви підвищите свої шанси перетворити потенційного клієнта в реального, якщо розмістите на сайті реальні відгуки клієнтів, що вже пройшли послугу. Ідеально — розмістити приклади робіт, ще краще — фото “до” і “після”. Таким чином клієнт буде вірити не вам на слово, а споживачам, які перевірили вашу майстерність на собі.

 

Як створити сайт салону краси?

 

 

Цілком ймовірно, ви звернетеся до стороннього фахівця, або в агентство для розробки сайту салону краси. Але не варто думати, що власник салону може залишитися осторонь, поки фахівці зроблять всю роботу по створенню сайту. Цей процес складається з декількох базових елементів, про які ви просто зобов’язані знати.

 

 1. Вивчення ЦА
   

 

Створюючи сайт, важливо в першу чергу визначитися з вашою цільовою аудиторією — клієнтами, які будуть відвідувати ваш салон. На це є дві причини: по-перше, кажучи мовою клієнтів, у вас більше шансів викликати їхню довіру і мотивувати відвідати ваш салон.

 

По-друге, перед запуском рекламної кампанії вам все одно доведеться створювати портрет цільової аудиторії. Так чому б не убезпечити себе заздалегідь, використовуючи ці дані при створенні сайту?

 

 1. Підготовка технічного завдання
   

 

Технічне завдання — це перелік завдань і вимог замовника сайту виконавцю, оформлений в письмовому вигляді (назва і слоган, мета і ЦА, структура, дизайн, верстка, функціонал, опис внутрішніх сторінок, графічний і текстовий контент, час тестування та умови розміщення сайту на хостингу).

 

Передаючи “план робіт” в руки підрядника, ви повинні прописати все: структуру блоків, розділи, побажання по дизайну сайту салону краси. Так ви мінімізуєте ризики непорозуміння. Публікуючи текст, дотримуйтеся стилю вашої цільової аудиторії. І при цьому намагайтеся, щоб дизайн сайту і самого салону перетиналися між собою і були виконані в одній стилістиці.

 

 1. Пошук виконавців
   

 

Від правильного вибору виконавця залежить швидкість і якість створення сайту для салону краси. Саме тому до цього питання важливо підходити особливо ретельно.

 

Можете опитати своїх знайомих, або ввести запит в пошуковик. Головне — заздалегідь запросити портфоліо підрядника (приклади робіт). А якщо ви таки вирішите з компанією працювати, встановіть терміни виконання завдання. Чим детальніше ви пропишете технічне завдання (п. 2), тим легше буде протікати весь процес.

 

Якщо є бажання, ви можете створити сайт навіть своїми силами, використовуючи конструктори на зразок Wix або Tilda.

 

Пам’ятайте: 92%  навіть під час перегляду телевізора беруть з собою телефон. Тому хто б не робив ваш сайт, прослідкуйте, щоб він був адаптований для мобільних пристроїв.

 

Коли сайт буде готовий, настане четвертий етап — його просування (SEO, контекстна реклама в Google і Yandex, Email-маркетинг, реклама в Facebook, блогинг, розміщення інформації в каталогах салонів, на карті). Але ця тема настільки велика, що ми її розкриємо в окремій статті.

 

Структура сайту для салону краси: збираємо конструктор.

 

 

Елемент 1. Інформація про салон

 

Перша ваша задача — ідентифікувати ваш салон на тлі конкурентів. Краще рішення для цього — блок з історією та місією компанії, який зробить ваш образ унікальним (а в ідеалі — і таким, що запам’ятовується).

 

Елемент 2. Інформація про послуги, вартість послуг

 

Навіщо давати на сайті повний перелік послуг, ми вже говорили раніше. Хотілося б торкнутися питання ціни. Багато салонів чомусь намагаються накинути на себе “ореол таємничості”, приховуючи ціну на послуги. Мовляв, “подзвони — дізнаєшся”. У переважній більшості випадків єдиний результат, який вони отримують — це похід потенційного клієнта до менш потайних конкурентів.

 

Елемент 3. Інформація про фахівців

 

Клієнтам важливо знати, кому вони довіряють свою зовнішність: це стосується й особистості майстрів, і їх професіоналізму.

 

У цьому випадку як не можна на руку власнику салону грають сертифікати, дипломи та досвід майстрів. Важливо зрозуміти: більшість наших клієнтів прийде до вас виключно заради ваших фахівців. Тому важливо писати про них на вашому сайті салону краси.

 

Елемент 4. Відгуки клієнтів

 

Добре, коли клієнт залишається задоволений якістю вашої послуги. Але куди краще, якщо про його відгуки дізнаються і ваші потенційні клієнти.

 

Короткий відгук клієнта довжиною в кілька пропозицій викликає до вас більше довіри, ніж весь сайт, написаний вами від першої особи. Діліться результатами роботи, розповідайте про них всім навколо — і дивіться, як біля дверей вашого салону вишиковується черга.

 

Елемент 5. Контакти та карта

 

Один з головних критеріїв вибору салону — те, наскільки зручно до нього добиратися. Тим більше не варто ускладнювати життя клієнтам, які вже зробили вибір і записалися в ваш салон.

 

Важливо опублікувати на сайті адреса салону, а в ідеалі навіть карту проїзду або найближче метро. Таким чином, ввівши назви салону в гугл, користувачі відразу побачать всю потрібну інформацію.

 

Елемент 6. Фотографії салону

 

Сміливо додавайте на сайт фотографії закладу, створюйте 3D-тур, розкажіть, як виглядає салон зсередини, публікуйте фото майстрів за роботою.

 

Це додасть довіри до вас і переконає клієнтів в тому, що їх очікування збігаються з вашою реальністю.

 

Сучасні фішки для салонів краси.

 

 

В останньому пункті хотілося б детально розповісти про онлайн-запис  і інші функції, які ви можете додати на сайт — наприклад, онлайн-чат для клієнтів, онлайн-запис або кнопка зворотного дзвінка. Їх обов’язково треба враховувати, створюючи сайт для салону краси.

 

Онлайн-запис

 

Такий інструмент як онлайн-запис дозволить клієнтам записуватися в салон самостійно, в будь-який час доби, будь то ранній ранок, або пізній вечір. Розмістивши кнопку онлайн-запису на вашому сайті, ви отримаєте додаткову конкурентну перевагу, знизите навантаження на телефонні лінії, а також зможете приймати заявки в режимі 24 \ 7. Це збільшить кількість нових клієнтів, а також спростить процес запису для постійних клієнтів.

 

Онлайн-чат

 

Онлайн-чат — це система, що дозволяє спілкуватися з відвідувачами сайту в режимі реального часу. Через чат консультанти салону допомагають відвідувачам сайту вибрати процедуру, відповідають на питання і розв’язують виникли труднощі. Це дозволяє оперативно надавати клієнту зворотний зв’язок, спілкуватися з кількома користувачами одночасно, знижувати витрати на підтримку клієнтів і перевіряти якість розмови (всі чати зберігаються).

 

Кнопка зворотного дзвінка

 

Це вбудований на сайті віджет з пропозицією передзвонити користувачеві, що залишив свій номер телефону. Кнопка зворотного дзвінка дозволить вам отримувати гарячих клієнтів, які готові записатися в ваш салон і потребують миттєвої допомоги. Форма зворотного дзвінка на сайті встановлюється для підтримки лояльності у чинних  клієнтів і конвертації в продажу потенційних клієнтів.

 

Створюйте свій сайт салону краси, бережіть клієнтів і пам’ятайте: найкращий власник бізнесу — не той, хто працює в салоні по 20 годин на день, а той, хто вміє організувати злагоджену роботу, що не потребує його постійного залучення.

 

Великого прибутку вам і популярності вашого сайту!

Please wait...

Автор: Илья Ковалев

10 лет в бьюти бизнесе. Автоматизировал более 1500 салонов красоты. Директор по маркетингу и продажам в проекте Beauty Pro. Преподаватель в европейской бьюти-бизнес школе "Космотрейд".


Похожие статьи: