Багато клієнтів і ще більше клієнтів — як просувати сайт салону краси

Views 5752

В епоху, коли 4 з 5-ох послуг користувачі шукають через інтернет, салони краси не можуть собі дозволити не мати власного сайту. Але прикро, коли ви робите цей сайт — і виявляється, що на ринку вже є тисячі швидших конкурентів, на чиї ресурси відвідувачі ходять натовпами. А на ваш — ні.

 

Які кроки варто зробити, щоб зробити просування сайту салону краси ефективним? Поговоримо про це в нашій новій статті.

 

А про те, яким повинен бути сайт для закладу індустрії краси, ми вже писали в статті” Ідеальний сайт для салону краси. Коли соцмереж мало.

 

У колі інтернет-користувачів ходить жарт, що на десятій сторінці Google можна заховати труп. І частка правди в цьому є, адже переважна більшість користувачів, вибираючи послугу, обмежуються першими двома сторінками пошукача. Тому просування в інтернеті салону краси — дуже важливе завдання, від якого багато в чому залежить, чи буде ваш сайт приводити клієнтів.

 

Якщо ви не будете займатися просуванням сайту салону краси, клієнти просто про вас не дізнаються. Сайт стане просто статтею витрат, яка ніяк не впливатиме на майбутній прибуток салону. Саме тому важливо починати займатися питанням просування сайту для салону краси відразу після його створення.

 

Магія ключових слів

 

 

Ефективність просування сайту салону краси залежить від кількості і якості ключових слів, які ви будете використовувати. Ключові слова — це словосполучення, які визначають тематику рекламного оголошення і використовуються клієнтами як пошукові запити. Наприклад, “салон краси”, “як вибрати салон краси”, “топ салони краси”, “салон краси Київ”, “салон краси фарбування волосся” і так далі.

 

Ваше завдання — скласти список словесних комбінацій (10-20 слів і словосполучень), які складуть “семантичне ядро” вашого ресурсу. Зробити це можна за допомогою спеціалізованих сервісів — Wordstat, Key Collector, Keywordtool та ін.

 

Підбираючи запити, враховуйте манеру спілкування ваших клієнтів, абревіатури, професійні терміни і ймовірність помилки. Так, частина клієнтів будуть шукати “салон краси” замість “салону краси”.

 

За частотою використання запити діляться на високочастотні, середньочастотні та низькочастотні слова.

 

 •   Високочастотні запити зазвичай складаються з 1-2 слів і найчастіше вводяться користувачем в пошуковій системі (наприклад, “салон краси”).
 •   Середньочастотні запити містять до 4 слів і містять в собі уточнення (наприклад, “салон краси Київ”, “салон краси метро Лісова”).
 •   Низькочастотні запити максимально конкретизовані, кількість слів у них — від 5 до 8 (наприклад, “салон краси Київ метро Лісова перманентний макіяж”)

 

Часто використовувані словосполучення коштують дорожче, рідко використовувані — дешевше. Запускаючи просування в інтернеті салону краси, комбінуйте запити різної частоти, щоб підвищити свої шанси на успіх. Тепер розглянемо основні методи просування, які потрібно почати використовувати вже сьогодні.

 

Метод просування 1. Контекстна реклама в Google і Yandex

 

 

Контекстна реклама — це текстові оголошення, які демонструються користувачам за запитами, доданими рекламодавцем в налаштування рекламної кампанії. Цей тип просування салону краси в інтернеті швидше і спритніше всіх допомагає залучити клієнтів на ваш сайт салону краси.

 

Контекстна реклама буває чотирьох типів:

 

 1. Пошукова реклама

 

Рекламні оголошення, які проявляються у верхніх рядках видачі пошукових систем Google, Яндекс, Поиск@mail.ru, Рамблер і так далі. Це найпопулярніші контекстні оголошення, які легко ідентифікуються по позначці “реклама”.

 

Як це працює: вбивши пошуковий запит, відвідувач бачить ваш салон одним з перших. Зрозуміло, шанси, що він перейде на сайт, вкрай високі.

 

 1. Тематична реклама

 

Цей різновид контекстної реклами можна зустріти на різних тематичних сайтах. Ви знайшли цікаву статтю на тему, що вас хвилює — і, ніби за помахом чарівної палички, з’являється рекламний рядок, що пропонує потрібну послугу.

 

Запускається тематична реклама на сайтах-партнерах. Наприклад, для реклами салону краси підійдуть сайти про жіночу моду, красу і здоров’я. З’ясуйте, які ресурси відвідує ваша цільова аудиторія — і розмістіть рекламу на них.

 

 1. Контекстна медіареклама

 

Картинка завжди краще, ніж текст, а анімація завжди краще ніж картинка. Запам’ятайте це просте правило — і використовуйте його для просування вашого сайту салони краси. Щоб порадувати око клієнта, важливо продумувати не тільки дизайн сайту салону краси, а й дизайн банерів.

 

Використовуйте банери з текстом і картинкою. Вони не тільки привертають увагу, але також підвищують впізнаваність вашого бренду і підвищують конверсію рекламного оголошення.

 

 1. Таргетована реклама

 

Цей вид реклами салону краси доступний “не для всіх” (це ми зараз про користувачів). Наприклад, якщо людина цікавиться виключно садівництвом і рецептами здорового харчування, він не побачить вашу рекламу. А ось якщо жінка регулярно вводить в пошуковик “салони краси”, ваша реклама буде демонструватися їй регулярно.

 

Запускаючи таргетовану рекламу, ви заздалегідь задаєте бажані параметри відбору аудиторії: наприклад, місто та район проживання, вік і рівень доходу (важливо для салонів класу “люкс”).

 

Одне з головних переваг контекстної реклами — форма оплати. Зокрема, ви платите не за кількість показів клієнту, а за кількість переходів (кліків). З негативних чинників — аукціонний принцип розміщення реклами.

 

Хто більше заплатить за клік і хто краще керує рекламною кампанією, той і отримає золоте місце в пошуковій видачі.

 

Для контекстної реклами важливі кількість і частотність ключових слів, і ціна за клік, і характер оголошень. Не обмежуйте себе кількома рекламними оголошеннями. Тестуйте картинки та текст, а потім визначте найуспішніші з них.

 

Метод просування 2. SEO-просування

 

 

SEO (search engine optimization) — це постійне просування сайту салону краси, мета якого — вивести його на верхні позиції видачі пошукових систем по вибраних запитах. Кінцева мета оптимізації — збільшення трафіку (кількість відвідувачів, які заходять на сайт) і їх подальша монетизація.

 

SEO — це гра в довгу. Ви вживаєте комплекс заходів, підвищуючи позиції вашого сайту у видачі пошукової системи. При цьому немає прямої залежності вхідного трафіку (кількості користувачів) від бюджету, а результат зберігається надовго.

 

Якщо говорити максимально просто, то мета SEO — просування сайту салону краси на першу сторінку пошукової видачі. Потрібно зробити його видимим для тих, хто шукає послуги, подібні до ваших, в пошуковій системі Google.

 

Для початку варто сказати, за якими принципами працюють пошукові системи. Їх мета — постійно підвищувати якість видачі, забезпечуючи аудиторію цікавою і корисною інформацією, яку вони можуть легко отримати.

 

Саме тому вам як власникові сайту салону краси слід безперервно працювати над зручністю інтерфейсу, швидкістю завантаження сайту, його контентним наповненням і якістю відображення на різних пристроях.

 

Всього існує два види оптимізації — зовнішня і внутрішня. Мета першої — підтягнути технічні позиції сайту і поліпшити його, мета другої — наростити кількість посилань (зробити сайт читаним).

 

Для зручності ми зберегли головні особливості кожної з них у вигляді зручної таблиці.

 

 

Метод просування 3. Блогінг

 

 

Підходячи до розробки сайту для салону краси, приділіть увагу блогінгу. Аудиторія, втомлена від реклами за типом “дай грошей — і ти отримаєш експертну пораду” готова купити все що завгодно у людини, яка дасть їй відповідь на питання безплатно.

 

І тут на допомогу приходять експертні блоги. Уявіть ситуацію. Дівчина почула про процедуру “татуаж губ” і знаходиться в стані, коли “й хочеться, і колеться”. З одного боку, фото процедури привертає: хочеться такі ж гарні губи. А з іншого — страшно: скільки триває процедура? Як довго заживає? Наскільки сильною буде опухлість після татуажу? Як доглядати за губами?

 

Якщо ви на вашому сайті розмістите докладну статтю про процедуру, то шанси, що клієнти прийдуть до вас, а не до конкурентів, набагато вищі. З іншого боку, ви формуєте в очах аудиторії образ експерта, чим зміцнюєте свій бренд на ринку.

 

Але є ще одне, третя перевага блогу — технічна. Вони індексуються пошуковими системами краще, ніж звичайні сайти. Це відмінний бонус для вашого SEO-просування.

 

Метод просування 4. Розміщення опису бізнесу і посилань на сайт на картах Google, Yandex і 2gis

 

 

Онлайн-карти — ще один хороший спосіб просування салону краси в інтернеті. Ви можете вибрати перспективний район, який ще не переповнений конкурентами — і запустити свою діяльність.

 

Але це не головна перевага онлайн-карт на кшталт карти гугл або Яндекс. Базова їх функція — залучення нових клієнтів. Якщо людині потрібно замовити якусь послугу, ймовірно, що він постарається заощадити час і буде розглядати салони, які розташовані найближче до нього.

 

Зараз існує три найпопулярніших картографічних сервіси, на яких можна розміщувати інформацію про вашу компанію — Google Карти, Yandex. Карти та 2GIS.

 

Коротенько опишемо процес реєстрації на кожному з сервісів.

 

Google Карти:

 •   Ви реєструєте акаунт Google Мій бізнес і підтверджуєте, що це офіційний профіль компанії;
 •   в потрібних полях ви заповнюєте інформацію про салон і його послуги;
 •   вказуєте час роботи;
 •   додаєте фото високої якості;
 •   перевіряєте коректність розташування географічного маркера.

 

Yandex. карти:

 •   Ви реєструєтеся на сервісі Яндекс.Довідник і підтверджуєте права через Яндекс.Вебмайстер ;
 •   в потрібних полях ви заповнюєте інформацію про салон і його послуги;
 •   додаєте фото високої якості;
 •   вказуєте адресу салону;
 •   вказуєте час роботи;
 •   перевіряєте коректність розташування географічного маркера.

 

2GIS

 •   Ви реєструєте салон ;
 •   в потрібних полях заповнюєте інформацію про салон і його послуги;
 •   додаєте фото високої якості;
 •   перевіряєте коректність розташування географічного маркера.

 

На кожному з сервісів є унікальні інструменти платного просування, з якими ви можете експериментувати для пошуку найбільш придатних для вас.

 

Метод просування 5. Розміщення опису бізнесу і посилань на сайт на порталах для салонів краси

 

 

П’ятий пункт схожий на четвертий, але в цьому випадку просування буде платним, а інформація про компанію буде розміщуватися на тематичних порталах.

 

Приклад порталу — Relax.UA. Тут, крім назви компанії та географічних позначок, ви можете додати додаткову інформацію:

 1. Історія, характеристика, позиціювання салону.
 2. Фотогалерея.
 3. Контакти (адреса, телефон, карта, час роботи).
 4. Опис послуг.
 5. Ціни на послуги.
 6. Інформація про майстрів.
 7. Відгуки.
 8. Акції, дисконти, спецпропозиції.

 

Показники ефективності реклами, які важливо відстежувати

 

 

Ретельний підхід до створення сайту для салону краси це, звичайно, добре. Особливо якщо він креативний і люди на нього заходять. Однак ефективність просування вашого сайту можна оцінювати тільки по наявності або відсутності клієнтів.

 

Важливо комплексно відстежувати цілий ряд конкретних кількісних метрик. Це вам допоможе бачити шляхи просідання, шляхи поліпшення і якість роботи підрядників.

 

Ми пропонуємо вам оцінювати ефективність кожного з методів просування за допомогою показників, якими користуємося ми самі:

 

 1. Конверсія цільових дій клієнта (відношення числа відвідувачів сайту, що виконали на ньому будь-які цільові дії):
 •   відсоток клієнтів, які заповнили форму зворотного зв’язку;
 •   відсоток клієнтів, які перейшли на сайт;
 •   відсоток клієнтів, які здійснили дзвінок;
 •   відсоток клієнтів, які зареєструвалися на послугу.

 

 1. Аналіз поведінки відвідувача на сайту:
 •   час перебування на сайті;
 •   найбільш популярні сторінки;
 •   глибина входу (скільки сторінок було переглянуто за 1 сеанс);
 •   повторні заходи;
 •   показник відмов (пішли з сайту в перші кілька секунд).

 

 1. Рентабельність кампанії ROI (Return-on-investment або «повернення інвестицій»).

 

Для підрахунку рентабельності використовуйте наступну формулу:

 

ROI = (дохід під час кампанії — витрата під час кампанії) \ витрати на рекламу × 100%

 

Якщо показник ROI негативний, значить ваша кампанія провалилася.

 

Ви можете автоматизувати оцінку якості роботи по просуванню сайту, використовуючи вбудовані звіти CRM-системи для салонів краси Beauty Pro. В цьому випадку вам не доведеться підраховувати статистику вручну, а ризики помилки мінімізуються. Відмінний спосіб спростити собі життя.

 

Але як вибрати надійних фахівців, які виведуть ваш сайт в ТОП?

 

Пошук підрядників: як не помилитися

 

 

Просування сайту — складне завдання, у вирішенні якої без сторонньої допомоги не обійтися. І до питання підрядників потрібно підходити більш ніж усвідомлено, адже від них залежить ваш прибуток.

 

І тут у вас два шляхи — вдатися до допомоги талановитих фахівців-фрілансерів, або звернутися в агентство.

 

Ми все-таки виступаємо за останніх, тому, що фахівець з контекстної реклами навряд чи так добре розбирається в SEO, а експерт з блогінгу не вміє налагодити якісну співпрацю з салонами краси.

 

Як оплачуються послуги агенції

 

Звертаючись в агенцію, ви можете замовити повний спектр послуг з просування:

 •   SEO;
 •   контекстна реклама;
 •   просування в соціальних мережах;
 •   просування на форумах;
 •   Розміщення опису бізнесу і посилань на сайт на картах Google, Yandex і 2gis.

 

Будьте готові до того, що різні послуги в одній і тій же агенції будуть оплачуватися по-різному. В SEO, наприклад, плата варіюється щомісячно, залежно від вартості робіт. Окремо можуть оплачуватися аудит і впровадження технічних правок.

Що стосується контекстної реклами, то в цьому випадку підрядники діляться на два типи: одні беруть фіксовану плату і підтримують ваш рекламний акаунт, інші — беруть відсоток від суми, витраченої в рекламному обліковому записі.

 

Отже, як же вибирати агенцію?

 

Ми підготували для вас невеликий чек-лист, який напевно стане у пригоді вам в цьому нелегкому питанні.

 

 1. Вивчіть сайт компанії

 

Якщо сайт компанії, що займається просуванням, нервово бовтається на десятій сторінці пошукової видачі, це вагомий привід задуматися. Вивчіть портфоліо компанії, список послуг, що надаються, інструментів, з якими вона працює і (обов’язково!) Відгуки клієнтів.

 

 1. Проведіть тест на профпридатність

 

Запитайте у представників компанії, які проблеми з вашим сайтом для салону краси є вже зараз, якими вони бачать три головних драйверів зростання і з чого починатимуть свою роботу. Попросіть їх скласти список запитів для вашого сайту (семантичне ядро). Якщо вони будуть високочастотними, але ніяк не релевантними щодо інтересів вашої аудиторії, відмовтеся від роботи з підрядниками.

 

 1. Запитайте ціну на послуги та гарантії

 

Професіонали не будуть відразу називати вам ціну робіт. Спочатку вони проведуть аудит вашого сайту, запитають про попередні розрахунки, а потім надішлють вам прозорий розрахунок на затвердження. Деякі компанії пропонують замовникам в перший час платити тільки за вартість робіт і контрольний бюджет, а преміальні беруть тільки після появи реального результату.

 

Що стосується гарантій, то передбачити зміни в роботі пошукових систем досить складно. Однак фахівці здатні швидко адаптуватися до нововведень — і тому будуть готові надати вам гарантії.

 

 1. Дізнайтеся термін робіт

 

Найчастіше перші результати SEO помітні не раніше, ніж через 2-3 місяці роботи підрядників, а досягти мети можна в середньому через пів року. Однак вони можуть заздалегідь запропонувати вам запуск контекстної реклами, яка почне приносити миттєвий результат. Це ознака усвідомленого ставлення підрядників до замовника.

 

 1. Уважно вивчіть договір

 

Захистіть себе від форс-мажорів, прописавши в договорі найважливіші моменти:

 

 •   доступ до статистики;
 •   чіткий час, в який ви отримаєте відповіді на свої запити;
 •   можливість заміни менеджера;
 •   цілодобова підтримка (при необхідності);
 •   терміни виконання робіт;
 •   кінцевий результат роботи.

 

Це всі поради, якими ми хотіли з вами поділитися сьогодні. І пам’ятайте: якщо ви серйозно підійдете до створення сайту краси, а також його просуванню, в майбутньому цей канал зможе стати для вас основним і безперебійним джерелом залучення нових клієнтів. Ведіть бізнес грамотно!

Please wait...

Автор: Илья Ковалев

10 лет в бьюти бизнесе. Автоматизировал более 1500 салонов красоты. Директор по маркетингу и продажам в проекте Beauty Pro. Преподаватель в европейской бьюти-бизнес школе "Космотрейд".


Похожие статьи: