Email-маркетинг для салонів краси: з чого почати

Views 5481

«Email-маркетинг мертвий. Електронною поштою спілкуються тільки ті, кому за 40. Вже всі давно перейшли в месенджери. Розсилки нікого не цікавлять, все це суцільний спам. Email-маркетинг зовсім не підходить для б’юті-бізнесу» — напевно ви не раз це чули. Нумо підемо шляхом відомого телешоу і зруйнуємо ці міфи.

 

Про те, що email-маркетинг живий і залишається актуальним каналом для просування бізнесу красномовно стверджує статистика:

 

 

А що ж з б’юті-бізнесом? Чи варто використовувати розсилки в маркетинговій стратегії салону краси?

 

На це питання ми відповіли в статті« Email-розсилка для бізнесу у сфері beauty. Керівництво для початківців », де ми розповіли для чого потрібен email-маркетинг і з чого почати просування салону через розсилки.

 

А ось з цієї статті ви дізнаєтеся про те, як створювати листи, які зацікавлять клієнтів і допоможуть вам збільшити продажі.

 

Як створити тему листа, яка чіпляє, для креативної реклами салону краси?

 

 

Ризикнемо припустити, що ви щодня отримуєте тонни електронних листів. Купони, новинні розсилки, добірки товарів від інтернет-магазинів і багато інших потрібних (і не дуже) листів. Що ж буде вирішальним фактором, який спонукає вас відкрити лист? Найчастіше це тема. Від неї залежатиме відкриєте ви лист або «пройдете мимо».

 

Нумо розгляньмо заходи, які допоможуть вам створити класну тему для розсилки, яка зацікавлять вашого клієнта і стане мотивацією, щоб прочитати лист повністю.

 

Оптимізуйте тему листа під мобільні пристрої

 

Вчені прогнозують, що до 2020 року у 75% людей у світі буде смартфон. Це варто врахувати при підготовці розсилки для ваших клієнтів. Хлопці з EmailMonday поділилися статистикою, згідно з якою 77% email-повідомлень відкриваються на мобільних пристроях. Тому враховуйте, що база email салонів краси в основному складається з тих, хто читає пошту зі смартфона.

 

Дисплей смартфона або планшета не такий великий як на ПК, ми рекомендуємо використовувати такі рядки теми довжиною не більше 50 символів. Інакше клієнт побачить тільки частину теми та навряд чи вона його зацікавить. 

 

Обіцяйте клієнту перевагу або користь

 

Якщо в листі ви хочете розповісти про перевагу або вигоду — говоріть про це прямо в темі. Клієнт зацікавиться вигідною пропозицією і відкриє лист, щоб ним скористатися. Наприклад: «Манікюр в подарунок до стрижки», «7 безплатних послуг місяця для постійних клієнтів».

 

Поставте пряме запитання клієнту

 

Правильне і своєчасне питання в темі листа викличе інтерес у клієнта. А щоб задовольнити свій інтерес він відкриє і прочитає ваш лист. Наприклад: «Хочете наймодніший манікюр?», «Яка зачіска в тренді цієї зими?». Але пам’ятайте, що листи з питаннями краще відправляти чітко певній групі клієнтів. Погодьтеся, навряд чи чоловік зрадіє листу, де прямо в темі у нього запитають чи бажає він манікюр до новорічних свят.

 

Говоріть про цифри

 

Скільки не описувати барвистими епітетами вигоду пропозиції, цифри працюють краще. Вони дозволяють клієнту відразу ж оцінити вигоду: «Вечірній макіяж за 200 грн від нашого ТОП візажиста», «Чистка обличчя + зволожувальна маска за 150 грн».

 

Зіграйте на терміновості

 

Обмеження за часом добре працюють і в розсилках салону краси. Страх втратити можливість — прекрасний мотиватор до дії. Виберіть послугу, дайте на неї знижку і вкажіть в темі листа що вона діє обмежену  кількість часу. Наприклад: «25% знижки на стрижку — тільки до 20 лютого», «Тільки сьогодні знижка 50% на класичний манікюр».

 

Звернення до цільової аудиторії

 

Якщо у вас є пропозиція для певної групи клієнтів, то зверніться до них в темі листа. Наприклад: «Бородані, для вас знижка 30% щовівторка», «Молоді мами, спеціально для вас манікюр зі знижкою 50%».

 

Тільки не промахніться з аудиторією. Адже якщо відправити молодій мамі розсилку з темою «Привіт, бородань», то ви не тільки не отримаєте бажаний ефект від листа, а й, швидше за все, підете в спам.

 

Про що писати в email-розсилці салону краси?

 

 

Після того, як ви придумали тему листа, який чіпляє, напишіть цікавий, а головне корисний текст для своїх клієнтів.

 

Що може бути цікаво клієнтам салону краси?

 

  •   Знижки, акції та спеціальні пропозиції.

 

  •   Корисне від салону: поради від майстрів, секрети краси в домашніх умовах.

 

  •   Інформація про засоби для догляду: як читати етикетки, як вибрати засіб для свого типу шкіри, як правильно використовувати й, так далі.

 

  •   Інформація про салон краси: поява нових послуг, відгуки клієнтів і проведення майстер-класів.

 

  •   Фото та відеопрезентації з кращими роботами салону краси.

 

  •   Відгуки клієнтів.

 

  •   Сезонні пропозиції та рекомендації.

 

  •   Спеціальний лист-запрошення в салон краси.

 

  •   Привітання зі святами та Днем народження.

 

  •   Новини компанії: зміна цін, відкриття ще однієї філії, нові майстри, підвищення кваліфікації співробітників, перемоги в конкурсах, участь у виставках і інші «інсайди», які показують життя вашого салону.

 

Не забувайте додавати в листи посилання на свої сторінки в соціальних мережах і сайт, щоб встановити ще один канал спілкування з клієнтами.

 

Навіщо в листах картинки?

 

 

Все просто: листи з картинками набагато цікавіше читати.

 

Вони підкреслюють головну ідею повідомлення і допомагають зробити акцент на важливих деталях. Навіть якщо клієнт не захоче читати текст листа, він зможе зрозуміти, що йому пропонують по зображеннях, а використання фірмових кольорів і логотипів підвищує впізнаваність салону краси.

 

Але і тут є свої правила, які потрібно враховувати, щоб домогтися бажаного ефекту.

 

  •   Розмір картинки не повинен перевищувати 5 Мб, оскільки розмір впливає на швидкість завантаження листа. Це важливо, адже багато клієнтів салону краси читають пошту на смартфоні через мобільний інтернет.

 

  •   Важливу інформацію краще прописувати в тексті, а не розміщувати на зображеннях. По-перше, картинка може не довантажитися (і покупець не прочитає повідомлення). По-друге, на мобільному телефоні такий банер може бути просто нечитаним.

 

  •   А ось якщо ви проводите акцію, буде незайвим додати, що «говорить» зображення з послугою і розміром знижки.

 

  •   Зображення повинні ілюструвати те, про що говориться в повідомленні. Якщо ви не знаєте, яке зображення додати, краще взагалі обійтися без нього.

 

  •   Використовуйте тільки якісні картинки. Красиві, яскраві, в хорошому дозволі. Немає нічого гіршого, ніж погано сфотографувати роботу майстра або інтер’єр свого салону: читачі будуть сприймати ваш салон саме так, як він виглядає на зображенні.

 

  •   Дотримуйтесь балансу між зображеннями та текстом. Картинкам 20% листа, а тексту — 80%. Інакше лист не зможе пройти через спам-фільтри Gmail.

 

Який вибрати шрифт для розсилки?

 

 

Якщо ви хочете, щоб клієнт прочитав ваш лист до кінця — зверніть увагу на вибір шрифту.

 

Для email розсилки краще підійдуть шрифти без зарубок: Arial, Tahoma або Verdana. І вже точно не варто використовувати химерні шрифти типу Comic Sans, які створюють образ в стилі далеких 90-х.

 

Використовуйте один і той же шрифт у всьому листі, не більше ніж в 3-х стилях, наприклад:

 

  •   заголовки: 18-й розмір, жирний;
  •   підзаголовки: 14-й розмір, жирний;
  •   простий текст: 12-й розмір (не жирний).

 

З обережністю використовуйте виділення кольором, жирним, курсивом, підкресленням. Робіть акценти тільки на найважливіших моментах.

 

Як підштовхнути клієнта до дії?

 

 

Якщо ви хочете запросити читачів замовити послугу, звантажити купон на знижку або перейти по посиланню — додайте в лист заклик до дії. Це посилання або кнопка, яка «підштовхує» зробити потрібну вам дію.

 

Розглянемо кілька заходів, які зроблять ваш заклик ефективним:

 

  •   Додайте заклик на кнопці — вона помітніше. Навіть якщо клієнт не прочитає весь лист, він зверне увагу на кнопку.

 

  •   Використовуйте дієслова орієнтовані на отримання результату. Вони спонукають передплатника на дію: «отримаєте», «насолодитеся», «спробуйте».

 

  •   Виділяйте кнопку контрастним кольором (але не переборщіть) і залишайте вільний простір навколо неї, щоб заклик до дії був максимально помітним.

 

  •   Додайте заклик у 2 місцях. Наприклад, у верхній частині листа після картинки та ще раз — після докладного опису пропозиції. Це підвищить ймовірність того, що клієнт зверне увагу на кнопку.

 

  •   Пишіть лаконічно. Двох-трьох слів у заклику буде досить.

 

Чек-лист по використанню email-маркетингу для ефективної реклами салону краси

 

 

  1. Виділіть сегмент бази email салону краси, якому ви хочете відправити розсилку. Це легко зробити в CRM-системі Beauty Pro.
  2. Придумайте тему листа, яка зацікавить клієнта.
  3. Напишіть текст листа з цінною пропозицією або корисною інформацією.
  4. Додайте одне-два барвистих зображення, які доповнять зміст листа.
  5. Придумайте яскравий і помітний заклик до дії. Додайте його до листа.
  6. Використовуйте адаптивні шаблони програми SendPulse, щоб лист коректно виглядав і на комп’ютері, і на мобільному пристрої.
  7. Надішліть листа.
  8. Проаналізуйте статистику розсилки в SendPulse: скільки клієнтів відкрили лист, скільки перейшли та скільки клієнтів відписалися від розсилки.

 

Email-розсилка для бізнесу у сфері краси — це хороший спосіб проінформувати своїх клієнтів про знижки, акції й нові послуги, а також залучити їх до повторних відвідин салону. Тому рекомендуємо додати її в план маркетингу салону краси. А якщо вам потрібен Email-маркетинг і безплатні розсилки — рекомендуємо сервіс SendPulse, з яким у Beauty-Pro є інтеграція.


Похожие статьи: