Інтернет-маркетинг в індустрії краси: стратегії та інструменти, які працюють

Views 1419

Вітаю!

Мене звати Єлизавета Куделя, я Editor-in-Chief в Elit-Web. І сьогодні я хочу підняти таку важливу тему, як інтернет-маркетинг у бʼюті-індустрії. Наш власний досвід і досвід наших колег підтверджує, що у цій ніші не завжди працюють стандартні методи диджитал-маркетингу. А ті, що дійсно працюють, потребують дещо особливого підходу для досягнення високих результатів. Ми з колегами обговорили це питання і готові поділитися з вами власними думками з цього приводу.

 

Базові стратегії інтернет-маркетингу в бʼюті-сфері

 

Фундамент сучасного інтернет-маркетингу — це пʼять головних складових:

  • Розробка вебсайту. Це одна з основ сучасного інтернет-маркетингового плану. Ваш сайт (якщо ви плануєте його запуск) повинен бути добре оформленим, інформативним і зручним у навігації. Він також має бути адаптивним, тобто коректно відображатися на всіх пристроях, включаючи смартфони та планшети.
  • SEO-оптимізація. Це комплекс робіт задля покращення видимості сайту в пошукових системах. Оптимізація сайту дає змогу вийти у топ пошукової видачі за релевантними запитами і тим самим отримати більше трафіку та лідів. Плюс допомагає зробити бренд більш впізнаваним та підвищити рівень довіри аудиторії.
  • PPC-реклама. Рекламні оголошення у пошукових системах, соцмережах та партнерських сайтах — це можливість швидко та відносно недорого заявити про себе і свій бізнес, залучити нову аудиторію, не чекаючи перших результатів SEO-просування.
  • Email-маркетинг. Це ефективний спосіб підтримувати звʼязок з клієнтами та стимулювати продажі. Ви можете надсилати своїм клієнтам новини, спеціальні пропозиції та інші цікаві матеріали, щоб стимулювати їх повертатися до вас і, так би мовити, нагадувати про себе.
  • Просування у соцмережах. Соцмережі — це чудовий інструмент для просування бʼюті-бізнесу та взаємодії з аудиторією. У багатьох випадках соціальні мережі цілком можуть замінити вам власний сайт. Особливо коли ми говоримо про невеликий локальний бізнес.

Втім, ці пʼять складових актуальні не лише для індустрії краси. Вони є універсальними, тому підійдуть для більшості сфер бізнесу. Нас же цікавлять особливості інтернет-маркетингу саме в бʼюті-секторі. Тому далі я буду передавати слово нашим експертам, які безпосередньо працюють з відповідними брендами та можуть поділитися власним досвідом.

 

 

Шпель Євген, SEO team lead

 

Зі свого досвіду можу сказати, що зараз головне завдання підприємців у бʼюті сфері — знати свого суперника в обличчя й грамотно будувати маркетингову стратегію. Щоб знайти головних локальних конкурентів (а бʼюті-бізнес здебільшого саме локальний, якщо мова йде про салони краси, перукарні тощо), можна використати невеликий лайфхак. Перебуваючи біля власного салону, виконайте пошук за запитами типу:

 

  • салон краси + поруч;
  • салон краси + вулиця;
  • салон краси + ТЦ (якщо салон не знаходиться в ТЦ, цей пункт можна пропустити);
  • салон краси + район;
  • салон краси + місто.

 

У пошуковій видачі ви побачите головних конкурентів. Причому це будуть не лише їхні сайти та сторінки у соцмережах, але й інформація з агрегаторів, сайтів торгових центрів тощо. Абсолютно таким самим чином можна «гуглити» й послуги, які надає ваш салон та ваші конкуренти.

 

Таким чином ви зможете доволі швидко та без особливих зусиль зрозуміти, які маркетингові канали використовують ваші конкуренти, як вони просуваються, який їхній досвід ви можете використовувати і як не допустити тих же помилок, що й вони

 

Тут, на мою думку, доволі гостро постає питання, чи потрібен бʼюті-бізнесу власний сайт. З одного боку, його наявність — це зручно для просування. З іншого — вартість розробки та розкрутки сайту, особливо в конкурентній ніші та у великих містах, може бути доволі високою. 

 

Чим ширший асортимент послуг та мережа салонів, тим вища необхідність у власному сайті. Якщо ж ми говоримо про невеликий салон чи навіть кабінет, то витрати на сайт можуть бути абсолютно невиправданими й раціональніше буде сконцентруватися, наприклад, на SMM-просуванні й таргетованій рекламі.

 

 

Декілька слів про головні болі представників бʼюті-сфери

 

Наразі головний біль практично всіх представників індустрії краси — це простій спеціалістів та оснащення через нестабільний потік клієнтів. Тобто у певні періоди клієнти активізуються і можуть навіть перевантажити майстрів, а в інші — роботи практично немає. Проблема в тому, що така вже специфіка бізнесу — бʼюті-послуги не завжди однаково актуальні. Але це зовсім не означає, що в періоди «затишшя» необхідно просто чекати настання більш активного періоду.

 

Насправді такі періоди — зручний час для того, щоб сконцентруватися на просуванні та залученні нової аудиторії, використовуючи одні з головних інструментів просування в цьому сегменті — контекстну і таргетовану рекламу. І тут я хочу знову передати слово нашому експерту.

 

Климак Юрій, Head of targeting

 

Сьогодні величезну роль в отриманні лідів грає Instagram, адже значна кількість клієнтів приходить саме звідти. Тому варто знати, на що насамперед вони звертають увагу:

  • кількість підписників;
  • візуальне оформлення профілю (фото, відео);
  • інформація про спеціалістів (пости, хайлайти);
  • наявність відгуків, геолокації, прайса та іншої інформації.

 

Якщо ви хочете залучити більше клієнтів саме через Instagram, можу дати декілька простих порад:

  • Підготуйте привабливий офер. Надайте вигідну знижку на свої послуги, щоб привернути увагу аудиторії. Так, ви можете трохи втратити в прибутку, зате збільшите свою базу лояльних клієнтів, які повернуться до вас знову або порекомендують вас своїм друзям. У своїй рекламі покажіть реальну ціну зі знижкою і підкресліть, що це унікальна можливість.
  • Створюйте якісний контент. Покажіть свою роботу в динаміці, використовуючи відеоогляди послуг, де можна побачити процес і результат. Також можете додавати фото до і після, але будьте обережні, щоб не порушити правила Фейсбук. Використовуйте відео, щоб продемонструвати свою професійність і переваги перед конкурентами.
  • Налаштуйте правильні цілі для таргетованої реклами. Використовуйте ціль «повідомлення», щоб спонукати людей написати вам у директ і домовитися про запис. Також можете налаштувати ціль «трафік» на свій профіль в Інстаграм, щоб збільшити свою популярність і довіру. Якщо у вас є лендінг, то можете використовувати ціль «конверсії» і спрямовувати людей на свою сторінку, де вони зможуть детальніше дізнатися про ваші послуги та залишити свої контакти.

 

Я раджу представникам бʼюті-індустрії концентруватися саме на просуванні у соцмережах, а вже потім за необхідності переходити до розробки та просування власного сайту.

 

 

Індустрія краси та реклама: важливі особливості

 

Тут важливо розуміти найголовніше: реклама в цій ніші не дуже вигідна з точки зору ціни за лід. Тобто вкласти бюджет на 1–2 місяця й одразу його «відбити» точно не вийде. Натомість основний фокус розрахований саме на постійних клієнтів, які користуються послугами на регулярній основі. Спочатку ви інвестуєте у цільову аудиторію, в якої є потреба в ваших послугах саме зараз, а далі ця аудиторія залишається з вами, якщо її влаштовують всі умови: якість, рівень обслуговування, вартість, професіоналізм майстрів тощо.

 

Тому, коли ви будете запускати першу рекламну кампанію, памʼятайте, що зараз ваші вкладення йдуть на перспективу, а не для отримання миттєвої вигоди. У бʼюті-сфері це працює саме так. І щоб дати вам ще декілька важливих порад у цьому питанні, я передаю слово іншому нашому спеціалісту.

 

Захаревич Владислав, Head of PPC

 

Коли ми говоримо про просування бʼюті-бізнесу, необхідно обовʼязково враховувати ряд факторів, які впливають на вибір споживачів. Серед них:

  • Реклама. У цій ніші реклама не є дуже вигідною з точки зору ціни за лід. Тому не можна розраховувати на швидку окупність бюджету. Реклама повинна бути спрямована на пошук цільових клієнтів, яким потрібні ваші послуги, і залучення їх до салону. Далі важлива роль відводиться іншим факторам.
  • Сайт/лендінг. Ваш сайт або лендінг повинен бути максимально опрацьований під кожну послугу. На сайті має міститися інформація про ціни, фото/відео до і після, огляд салону і обладнання, фото спеціалістів і сертифікати, детальний опис послуг і їх впливу на здоров’я клієнта. Також потрібно пропонувати знижки на перше відвідування, бонусну систему, акції типу «приведи друга» тощо.
  • Google My Business. Це сервіс від Google, який дозволяє розміщувати інформацію про ваш бʼюті-бізнес на карті і в результатах пошуку. Важливо мати якісно заповнений профайл з відгуками, фото й актуальною інформацією про ваш салон.

Також особливу увагу я раджу звертати на PPC-просування. Робіть акцент на пошук за ключами, по яких клієнти вас знаходять, сконцентруйтеся на просуванні бізнесу на Google Мапах, використовуйте більше медійної реклами, яка збільшує впізнаваність бренду.

 

Окрім того, раджу спробувати таргетуватися більш локально по районах, знати, де знаходяться ваші конкуренти, і намагатися утримувати там топ видачі за запитами. Часом навіть можна просуватися за запитами конкурентів, але у такому разі ви маєте запропонувати аудиторії якусь дійсно серйозну перевагу.

 

 

Замість висновків

 

Індустрія краси — це набагато більш специфічний бізнес, ніж може здатися, на перший погляд. І спираючись на наш власний досвід просування такого бізнесу, я дійсно можу це підтвердити. Тому найголовніша порада: не поспішайте!

 

Щоб інтернет-маркетинг в індустрії краси працював, необхідно дуже чітко розуміти, хто ваша цільова аудиторія та конкуренти, які методи та інструменти просування вони використовують, які напрямки маркетингу будуть ефективними саме у вашому випадку. І тоді ви дійсно отримаєте результати!

 

Автор: Алина Притыкина

Создатель и руководитель Академии Beauty Pro СRM. Обучила автоматизации процессов более 500 сотрудников салонов красоты. 4 года в бизнес-консалтинге. Копирайтер в проекте Beauty Pro CRM.


Похожие статьи: