Маркетинговий чек-лист для салону краси. Аналіз ринку салонів краси

Views 9937

Салон краси — це прибутковий бізнес зі швидким терміном окупності, величезною базою потенційних клієнтів і постійним високим попитом. Як же виходить, що середній термін роботи салону — всього п’ять років? Відповідь така: частина салонів розоряється незабаром після відкриття. Клієнти не приходять, майстри звільняються, і прибутку салону перестає вистачати навіть на оперативні витрати.

 

Є кілька причин, які можуть призвести до такого фіналу, і одна з них — небажання системно підходити до просування свого бізнесу. Найчастіше власники бізнесу спочатку купують франшизу на відкриття салону, обладнання, знімають приміщення, наймають персонал — і тільки потім думають, де брати клієнтів. А починати просування бажано ще до відкриття салону.

 

Щоб успішно розпочати роботу, насамперед треба провести маркетингове дослідження ринку послуг салонів краси. Навіть найпростіший маркетинговий аудит дасть кілька вигід:

 

 

Є три основних етапи, без яких не можна вибудувати успішне просування бізнесу: вивчення ринку, пошук цільової аудиторії та аналіз конкурентів. Розповімо про них докладніше. 

 

1. Дослідження ринку салонів краси

 

 

 

На цьому етапі треба зібрати всю інформацію про ринок б’юті-сервісів в обраному районі.

 

  •   Які послуги вже існують?
  •   Який розкид цін в обраному сегменті ринку?
  •   Яких послуг або характеристик послуг бракує?

 

Найкраще поєднати дослідження в інтернеті з банальною прогулянкою по району і спілкуванням з місцевими жителями. У першому зближенні таке дослідження дасть вам розуміння того, які послуги пропонують конкуренти та в якій ціновій ніші. Після первинного дослідження власнику бізнесу буде простіше скласти бізнес-план, спланувати бюджет, зрозуміти, які майстри потрібні новому салону. 

 

Найсміливіші можуть звернути увагу на відсутні послуги або види послуг. Припустимо, манікюрних салонів в окрузі “греблю гати”, але жоден з них не пропонує експрес-манікюр. Або є десять стандартних перукарень, і жодного барбершопу. Варто задуматися: можливо, ви знайшли перспективну нішу для свого бізнесу. А може, серед місцевих мешканців даний сегмент просто не має попиту.

 

Щоб краще це розуміти, необхідно вивчити цільову аудиторію.

 

2. Цільова аудиторія салону краси

 

 

 

Дослідження цільової аудиторії — захопливе заняття. У розкручений салон з «зірковими» майстрами будуть приїжджати клієнти з усього міста. Але салон, який тільки відкривається, повинен розраховувати в першу чергу на людей, які проходять повз це місце щодня.

 

Що потрібно зрозуміти в першу чергу:

 

  •   які соціальні групи представлені в межах досяжності салону;
  •   хто з них найкраща ЦА (цільова аудиторія) салону краси;
  •   які ще групи можна залучити в салон.

 

Припустимо, з’ясується, що неподалік від салону розташована висотна будівля бізнес-центру. Це відразу дає уявлення про цільову аудиторію і її потреби. Очевидно, що акуратний манікюр мешканки офісів будуть замовляти частіше, ніж художнє нарощування нігтів. Залишається визначитися з каналами реклами та ефективно спланувати бюджет.

 

Але перш ніж замовляти дорогу рекламу, варто дізнатися, які ще гравці діють на тому ж полі.

 

3. Аналіз конкуренції салонів краси

 

 

 

Після аналізу ринку салонів краси список основних конкурентів уже повинен бути готовий. Але конкурувати можна по-різному. Щоб точніше розуміти, які ніші на обраному ринку зайняті щільно, а в яких конкуренція нижче, треба перевірити наступне: 

 

  •   як конкуренти представлені в рекламних каналах;
  •   як вони позиціюються, в чому їх УТП;
  •   їх цінова політика;
  •   як вони відокремлюються один від одного.

 

УТП — унікальна торгова пропозиція; це те, чому клієнти приходять в конкретний салон. Це може бути й найнижча ціна, і широкий спектр послуг, і можливість записатися через інтернет, і багато іншого. Розуміти УТП конкурентів важливо, щоб сформулювати власну. Якщо вже відома загальна ситуація на ринку та цільова аудиторія, це буде нескладно.

 

Після цього можна запускати рекламу. Як тільки про новий салон заговорять, його робота вже стане об’єктом аналізу з боку конкурентів. На жаль, але далі починається сама справжня боротьба за клієнта. Тут можливо і перебивання ціни, і крадіжки ідей, і навіть розпускання чуток. Конкуренти не зацікавлені у втраті клієнтів.

 

Та й ринок б’юті-послуг постійно змінюється, з’являються нові технології та послуги. Хто чув про мікроблейдинг пару років назад, і хто не чув про нього сьогодні? Тому маркетинговий аудит варто проводити регулярно, а результати — застосовувати в роботі.

 

4. Аналіз ринку салонів краси: резюме

 

 

 

Отже, первинний маркетинговий аудит включає три етапи: дослідження ринку, дослідження аудиторії клієнтів і аналіз конкуренції салонів краси. Основних результатів теж має бути три:

 

  •   дані цільової аудиторії для запуску реклами;
  •   сформований УТП;
  •   розуміння того, чим новий салон краще конкурентів.

 

Погодьтеся, маючи у своєму розпорядженні цю інформацією, можна підготувати більш ефективну рекламну кампанію, ніж просто “ми відкрилися”. А якісна реклама — головний драйвер прибуткового бізнесу.

 

Звичайно, вже запущена реклама вимагає постійного моніторингу. Щоб ефективно витрачати кошти, власнику бізнесу треба знати, які рекламні канали ефективніше інших. Який бюджет у кожного з рекламних каналів, у скільки обходиться залучений клієнт, як витрачаються гроші — оцінити й підрахувати все це допоможе CRM-система Beauty Pro. Вона розроблена спеціально для б’юті-бізнесу і враховує всі його специфічні потреби.

 

У вас під рукою в одному додатку будуть всі дані про клієнтів, суми покупок, графіки записів і маса іншої корисної інформації. Це дасть величезну економію не тільки грошей, а й особистого часу.


Похожие статьи: