Просування салону краси на Фейсбук. З чого почати і як як залучити клієнтів?

Views 9523

Маркетинг в соціальних мережах безсумнівно важливий для будь-якого бізнесу. Фейсбук — одна з найбільш популярних соціальних мереж з 2 мільярдами активних користувачів на місяць.

 

Ваші клієнти напевно зареєстровані й активно користуються цією соцмережею. Для репутації салону краси присутність в Фейсбук — як мінімум хороший тон, а для просування салону — практично необхідність.

 

Одна з переваг сторінки у Фейсбуці — таргетована реклама, яка допомагає залучити ідеальних клієнтів, з огляду на їх інтереси, вік і місцеперебування.

 

Також сторінка салону краси в Фейсбуці відмінно передає атмосферу вашого салону, показує професіоналізм майстрів, робочий процес, відгуки реальних клієнтів, приклади робіт до і після, допоможе провести гівевей або конкурс. Все це найкращим чином позначається на впізнаваності вашого бренду і підвищенні лояльність до нього.

 

Створивши бізнес-сторінку і запустивши рекламу в Фейсбуці, ви «прокачаєте» імідж салону та отримаєте готовий інструмент для роботи з цінними клієнтами. Головне знати, як ним скористатися. У цій статті ми зібрали рекомендації по створенню і просуванню сторінки салону краси в Фейсбуці.

 

Також рекомендуємо прочитати статтю «Впроваджуємо онлайн-запис в салоні краси: покрокова інструкція»

 

Націлюйтеся на потрібну аудиторію для просування вашого салону краси в Фейсбуці

 

 

Перш ніж зайнятися просуванням салону краси в Фейсбуці, складіть портрети своїх ідеальних клієнтів. Де вони живуть, скільки їм років, який їх середній дохід, сімейний стан? До чого вони прагнуть, чого побоюються, про що мріють?

 

Ймовірно, ви вже виконали частину цієї роботи під час дослідження ЦА. Але варто ще раз до неї повернутися. Розуміння аудиторії — ключ до успішного просування салону краси в соціальних мережах.

 

По-перше, якщо ви вкажете в налаштуваннях загальні дані (географію, стать, вік, інтереси), алгоритми Фейсбуку зроблять вашу сторінку більш помітною саме для цих людей. А по-друге, чим краще ви пізнаєте  своїх клієнтів, тим кращу пропозицію зможете їм зробити.

 

 

Оформить сторінку салону краси в Фейсбуці

 

 

Фото профілю (аватар) і обкладинка — основні візуальні елементи вашої сторінки, які привертають увагу людини.

 

Приклад оформлення обкладинки та аватара

 

 

Аватар повинен бути зрозумілим і впізнаваним, саме його бачать користувачі в стрічці новин поруч з вашими постами (публікаціями). Як правило, це логотип або інший фірмовий елемент без зайвих деталей, добре помітний в маленькому форматі.

 

Приклад аватара

 

 

Ну а обкладинка “впадає в око” всім, хто заходить на сторінку в Фейсбук. Фактично, це ваша візитна картка. Тому використовуйте картинки високої якості, які обіграють або підсилюють основну ідею вашого салону.

 

Приклад обкладинки

 

 

На обкладинці також можна розміщувати текст:

 

  •   рекламні слогани, унікальні торгові пропозиції (наприклад, «Територія краси», «Ми знаємо про волосся все»);
  •   інформацію про тривалі акції, знижки («Перший раз -25% на будь-яку послугу»);
  •   контакти (адреса або телефон для запису);
  •   заклик до дії («Зв’яжіться з нами», «Запишіться онлайн»).

 

Згідно з правилами Фейсбук, текст повинен займати не більше 20% від загальної площі зображення.

 

Якщо у вас є досвід редагування фотографій, можете зробити обкладинку самостійно. Альтернативні варіанти — придбати готове фото або замовити його у дизайнера.

 

Заходячи до вас на сторінку, людина повинна чітко зрозуміти, чим ви займаєтеся. Крім візуального оформлення, важливо заповнити розділ «Інформація»: години роботи, контакти, місце розташування, короткий опис послуг. Попросіть клієнтів, які користуються Фейсбуком, написати відгуки про ваш заклад. І обов’язково залиште посилання на вебсайт салону, якщо він у вас є.

 

Також рекомендуємо прочитати статтю «Чи потрібен салону краси фірмовий стиль? Завдання і правила грамотного брендингу»

 

Пишіть цікаво і регулярно 

 

  

 

Головний спосіб залучити людей в соцмережах — розміщувати цікаву і корисну інформацію (контент). Не забувайте, що сюди приходять не заради реклами, а заради позитивних емоцій.

 

На сторінці салону краси в Фейсбуці будуть доречні такі типи постів:

 

  •   навчальні — майстер-класи, корисні поради, статті про косметичні новинки та б’юті-тренди, експертні думки про апарати та процедури;
  •   які приваблюють — конкурси, опитування, пости із закликом поділитися своєю думкою в коментарях, голосування, обговорення проблемних питань;
  •   новинні — інформація про події в вашому салоні й косметологічній галузі в цілому, огляди товарів та послуг;
  •   розважальні —  картинки, що мотивують, цитати, історії зі світу краси та моди, привітання зі святами;
  •   продажні — акції, знижки та безпосередньо рекламні пости;
  •   комбіновані — наприклад, корисну пораду по домашньому догляду із закликом відвідати ваш салон, де зроблять професійну процедуру. Або привітання з 8 березня й оголошення про те, що ви даруєте своїм клієнтам 50% знижки на честь цього свята.

 

Зміст повинен бути збалансований, а суто рекламний контент займати не більше 20-30% від загальної кількості. Крім того, бажано випускати оновлення з певною періодичністю: якби не нав’язуючи, але і не даючи аудиторії забути про себе.

 

Систематизувати роботу з Фейсбуком допоможе контент-план — розклад публікацій на кілька тижнів або місяців вперед.

 

Ідеї ​​постів для Фейсбуку салону краси

  •   Відео до і після процедури або відео робочого процесу
  •   Детальний опис послуги, продуктів або процедури
  •   Актуальна інформація про вільний час майстрів

 

Запрошуйте передплатників на Фейсбук-сторінку салону краси

 

 

Як тільки ви опублікували кілька перших постів, починайте збирати навколо себе аудиторію:

 

  •   запросіть друзів з вашого особистого профілю;
  •   попросіть друзів рекомендувати вашу сторінку своїм друзям;
  •   запросіть своїх клієнтів, зробивши розсилку на електронну пошту;
  •   якщо у вас є акаунти в Instagram та інших соцмережах, зв’яжіть їх з Facebook, напишіть там пост про вашу нову сторінку і залиште посилання;
  •   проводьте конкурси з розіграшем призів, з умовою поставити лайк (позначку «Подобається») і написати коментар;
  •   просувайте сторінку салону в Фейсбуці та в реальному житті — надрукуйте адресу на візитках, додайте її в чеки, згадуйте в офлайн-рекламі.

 

Ці методи згодяться для формування початкового кола шанувальників, який потім буде розширюватися як шляхом природного охоплення, так і коштом платної реклами.

 

Запускайте рекламу салону краси в Фейсбуці

 

 

 

Одна з переваг мережі Фейсбук полягає в тому, що запустити рекламну кампанію можна всього за пару клац. А оскільки тут таргетована реклама — тобто ви можете налаштувати покази тільки тим людям, яким вона потенційно цікава, — то це дає хороші результати навіть при скромному бюджеті.

 

Існує два основних способи рекламного просування:

 

  •   безпосередньо зі сторінки — функція «Підняти публікацію», яка розміщується під постами;
  •   через Ads Manager — просунутий менеджер реклами, де можна одночасно вести різні кампанії та відстежувати їх ефективність.

 

Просто підняти публікацію, щоб її побачило якомога більше людей, не так вже й складно. Для повноцінної настройки рекламної кампанії в Фейсбуці краще залучити фахівця.

 

Експериментуючи навмання, ви ризикуєте витратити гроші даремно і в підсумку розчаруватися в інструменті, який в руках професіонала приніс би вам регулярний потік нових клієнтів. Якщо ж ви все-таки хочете розібратися самостійно, то розглянемо основні поради по налаштуванню таргетованої реклами.

 

Правила таргетованої реклами

 

 

Стратегія створення рекламної кампанії в Фейсбук для салону краси складається з декількох кроків:

 

  1. визначення мети кампанії вашого салону;
  2. пошук ідеального клієнта салону в Facebook для орієнтування;
  3. створення реклами в Facebook, яка приверне увагу цільового клієнта салону;
  4. тестування і поліпшення рекламної кампанії салону.

 

Для цього рекомендуємо відповісти на основні питання.

 

  •   Яка мета рекламної кампанії вашого салону? Найчастіше це залучення нових клієнтів і розширення клієнтської бази, але у вас може бути й своє бачення.
  •   Хто ваша цільова аудиторія? Націлювання в Фейсбуці можуть і повинні бути дуже конкретними. Наприклад, ви можете орієнтуватися на жінок у віці 20-50 років в межах 1 км від вашого салону, які зацікавлені в косметиці.
  •   Який бюджет ви готові витратити? Тут обмеження — тільки ваші можливості. Рекомендуємо починати з невеликих вкладень і поступово дивитися що краще працює, збільшуючи інвестиції.

 

Рекомендуємо також подивитися відео про таргетинг для салону краси: як правильно налаштувати і яких помилок уникати.

 

Додайте кнопку зворотного зв’язку

 

 

На сторінці Фейсбук можна додати кнопку заклику до дії. Залежно від вибору, при натисканні кнопки клієнти можуть зв’язатися з вами через Messenger, електронну пошту, телефон або вебсайт.

 

Щоб додати кнопку з закликом до дії на свою сторінку:

  1. Зайдіть на свою сторінку.
  2. Натисніть «Додати кнопку» під обкладинкою вашої сторінки.
  3. Виберіть кнопку в  меню, яке розкрилося і дотримуйтесь інструкцій на екрані.
  4. Натисніть «Зберегти».

 

Налаштуйте онлайн-запис для поліпшення результатів

 

 

Багато користувачів соціальних мереж неохоче телефонують, щоб записатися на зустріч. Причини можуть бути різними: зайнятість, звичка, ситуація. Молода мама гортає стрічку Фейсбук, коли поруч спить дитина, а співробітниця офісу не захоче, щоб про епіляцію почули колеги. Щоб не втрачати клієнта, запропонуйте йому альтернативу — записатися онлайн.

 

Це легко зробити за допомогою модуля online-запису системи Beauty Pro. Якщо ви встановите цей модуль, ваш клієнт зможе:

 

  •   записатися в салон безпосередньо зі сторінки в Facebook;
  •   самостійно забронювати дату і час в онлайн-розкладі;
  •   прочитати відгуки про майстрів і вибрати того, який більше сподобався;
  •   отримати SMS-нагадування напередодні візиту;
  •   перенести запис при необхідності;
  •   зберегти історію відвідувань в особистому кабінеті.

 

Як тільки користувач запишеться в салон краси у Фейсбук, ваш адміністратор отримає відповідне повідомлення в програмі та зможе відразу внести його в розклад.

 

В одному з таких матеріалів ми розповімо, як нових клієнтів, яких ви залучили рекламою або акціями, перетворити в постійних.

 

Збирайте та аналізуйте статистику просування салону краси в Фейсбуці

 

 

Чим довше ви просуваєте свій салон у Фейсбуці, тим більше вас хвилюють питання: чи приходять звідти нові клієнти? Скільки грошей вони приносять? Чи окупаються ваші витрати на рекламу?

 

Щоб скласти картину того, що відбувається і зібрати інформацію для прийняття подальших рішень, стежте за внутрішньою статистикою своєї сторінки. Вона покаже:

 

  •   де живе і чим цікавиться ваша реальна ЦА;
  •   скільки людей вже стали вашими клієнтами;
  •   що їх більше приваблює: знижки, ексклюзивні послуги або щось інше;
  •   в який час потрібно давати рекламу, щоб вона привела максимум відвідувачів;
  •   які теми популярні серед клієнтів ваших конкурентів;
  •   та інші корисні дані.

 

Звичайно, ця статистика зобразить ваші успіхи тільки в Facebook. Щоб відстежувати всі рекламні кампанії офлайн і онлайн, а також просування салону краси в соціальних мережах в цілому, ми радимо скористатися наявними можливостями Beauty Pro. Програма покаже, яка реклама дійсно приводить до вас клієнтів, а яка просто з’їдає бюджет. Які послуги найбільш ходові. Які майстри приносять вам найбільше прибутку.

 

Крім цього, в Beauty Pro ви зможете вести клієнтську базу, облік товарів і послуг, аналізувати ключові фінансові показники та навіть розраховувати співробітникам зарплату всього за кілька хвилин.

 

Завантажте демоверсію безплатно, протестуйте всі ці можливості. Наші фахівці допоможуть налаштувати програму, щоб ви отримали максимальні результати, виходячи із завдань вашого б’юті-бізнесу.


Похожие статьи: